г

9 жовтня на острові Родос (Греція) пленарним засіданням розпочалася робота ХІІІ сесії Світового громадського форуму «Діалог цивілізацій». Близько 500 експертів галузей політики, економіки і культури, державних і релігійних діячів, науковців, журналістів з 80 країн світу зібралися для обговорення перспектив розвитку людства в умовах сучасних суспільно-політичних змін, економічної нестабільності та викликів традиційній моралі. Про це повідомляє church.ua.

Під час пленуму з доповідями виступили президент-засновник Світового громадського форуму «Діалог цивілізацій» Володимир Якунін, депутат австрійського парламенту Альфред Гузенбауер, заступник міністра закордонних справ Греції Іоанніс Аманідіс та інші представники громадськості з різни країн.

Доповідачі зауважили, що в сучасній дискусії про діалог різних культур і народів важливе місце має приділятися ідеї справедливості та рівноправ’я. Учасники обговорення торкнулися тем необхідності утримуватися в застосуванні військової сили задля досягнення політичних цілей, природи влади та її впливу на життя людей, взаємозв’язку кризових явищ в економіці з великим розривом у доходах різних членів суспільства, розмиття поняття сімейних цінностей у сучасній Європі. Особлива увага була приділена загрозі екстремізму та тероризму, які стрімко набирають обертів; зокрема, мова йшла про загрозу радикального угрупування «Ісламська держава». Учасники дискусії обговорили тему масового потоку біженців до Європи.

Відео дня

На запрошення організаторів заходу та з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви, Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія в міжнародному форумі бере участь секретар Київської єпархії УПЦ протоієрей Костянтин Пилипчук.

Світовий громадський форум «Діалог цивілізацій» є некомерційною недержавною міжнародною організацією, що була заснована у 2002 році з метою пошуку альтернативних шляхів світового розвитку в умовах глобалізації.

Робота форуму триває у формі семінарів та круглих столів і завершиться 11 жовтня підсумковим пленарним засіданням.