Мінья, ілюстрація / UNItours

Двоє коптів – батько та син – були застрелені поліцейським у єгипетській провінції Мінья.

Про це повідомляють "Благовіст-Інфо" та "Christian Today" з посиланням на громадську організацію International Christian Concern (ICC).

49-річний Імад Камаль Садек і його 21-річний син Давид були вбиті 12 грудня поліцейським Робі Мустафа Халіфа, який був приставлений як охоронець до коптської церкви Нахдед-аль-Кадаса в Мінье (Верхній Єгипет). Вбивця нині під вартою.

Відео дня

За наявними даними, вбивство сталося на побутовому грунті: копти, зайняті на будівництві свого будинку неподалік від церкви, попросили поліцейського відігнати свій мотоцикл від будівництва, внаслідок чого спалахнула суперечка.

Відеокамери зняли момент, коли Халіфа підходив до будинку коптів, тримаючи напоготові зброю. Після короткої розмови він відкрив стрілянину.

За свідченням одного з місцевих християн, напередодні розстрілу поліцейський погрожував своїм майбутнім жертвам.

На відспівуванні убитих у церкві святих Бішо (Псоя) і Павла були присутні близько 2 тисячі коптів, які вимагали від влади захистити їх від свавілля.

Із закликом дати адекватну відповідь на злочин звернувся до влади й архієпископ Міньї Макарій. "Ми вимагаємо, щоб усі озброєні поліцейські, приставлені охороняти церкви, проходили відповідну перевірку, – написав він у своєму "Твіттері". – Чи можуть вони бути джерелом захисту, а не небезпеки?".