Ізраїльський художник робить ханукальні світильники з осколків ракет / christiantoday.com

Ізраїльський художник по металу наполегливо трудиться, створюючи з осколків ракет ханукальні світильники, а його майстерню прикрашає рядок з Книги Ісаї «і перекують мечі свої на орала»,

Про це повідомляє "Седмиця" з посиланням на Сhristiantoday.

У майстерні Ярона Боба (Yaron Bob) у провінційному містечку Ятед поблизу того місця, де сходяться кордони Ізраїлю, Єгипту і Сектора Газа, постійно лунає мелодійний дзвін ковальського молотка або гул газового пальника. У своєму ремеслі 47-річний майстер буквально слідує Біблійної рядку з Книги Ісаї «і перекують мечі свої на орала», бо вона і вивішена на видному місці в рамці. Сировиною для його художніх робіт по металу служать покручені залишки ракет, мін і снарядів, випущених палестинськими бійцями з Сектора Газа, межа якого пролягає всього у 4 кілометрах від поселення.

Односельці, поліцейські і військові добре знають і поважають ремесло майстра, а тому охоче підвозять до його майстерні великі уламки та цілі корпуси знешкоджених снарядів. Ханукальні світильники-менори та інші релігійні атрибути, які Боб майстерно виготовляє зі смертоносного заліза, користуються широкою популярністю і високим попитом як у країні, так і за кордоном.

В останні дні майстер був зайнятий виготовленням великого дев'ятисвічника для свята Хануки, яке цього року почалося на заході сонця 2 грудня. Свято відродження і оновлення відзначається з другого століття до н.е. у пам'ять про очищення Храму, освячення жертівника та відновлення храмової служби. Храм був очищений після розгрому Маккавеями греко-сирійських військ імперії Селевкідів і їх єврейських союзників у 165 році до н. е.

Символіка світильника нагадує про відоме «диво з маслом»: вигнавши греків з Єрусалима, Маккавеї виявили у Храмі лише одну крихітну посудину неоскверненої олії. Її повинно було вистачити лише на один день, але чудесним чином світильник горів цілих вісім днів.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram