Йохан Хейберс / jta.org

Протягом двох років єдина у світі морехідна копія Ноєвого ковчега в натуральну величину приголомшувала пасажирів, які подорожують річкою Маас у Голландії.

Як повідомляє "Лехаим", побудоване згідно з характеристиками, описаними в Біблії, судно довжиною 390 футів підноситься на 75 футів у висоту. Його виразна форма домінує над береговою лінією невеликого міста, в так званому Біблійному поясі Південної Голландії. Затьмарюючи навіть деякі сучасні круїзні судна, ковчег став міжнародною туристичною визначною пам'яткою, коли він був завершений у 2012 році після чотирьох років будівництва. Але людина, який його побудувала, християнський бізнесмен Йохан Хейберс, не може дочекатися, щоб привезти свого велетня в Ізраїль – країну, про чиї проблеми та успіхи, за його словами, він завжди думає.

"На мою думку кращим місцем для ковчега є Ізраїль", - сказав 60-річний Хейберс.

"Це може здатися страшним, але я вірю всьому, що написано в цій книзі, від корки до корки", – сказав він, вказуючи на копію перекладу Біблії на голландську мову.

Хейберс планував незабаром доставити корабель в Ізраїль, але лісові пожежі в Ізраїлі зірвали поїздку. Тепер у нього більше немає необхідних 1,3 млн. доларів, потрібних для того, щоб туди дістатися (у ковчега немає мотора, тому Хейберсу потрібно орендувати буксири для його транспортування). Хейберс планував відправити ковчег у Бразилію, але ця спроба теж провалилися.

Ідея побудувати Ковчег прийшла до Хейберсу коли він прочитав розповідь про це своїм дітям після вечері ввечері в 1993 році. "Я задавався питанням, чи міг хто-небудь побудувати копію ковчега", – сказав він.

Тринадцять років потому Хейберс завершив свою першу копію Ноєвого ковчега, що отримала у голландських ЗМІ назву "Ковчег Йохана".

Ковчег наразі закритий для відвідин через розбіжності між Хейберсом і місцевим муніципалітетом.

Готуючись доставити ковчег в Ізраїль, він зайнятий ще одним проектом, пов'язаним із водою і Святою Землею. Хейберс розробив систему на основі гравітації, яка, за його словами, буде транспортувати воду від прибережних опріснювальних установок через пустелю в Мертве море. На випадок лиха Хейберс залишає кілька човнів для своєї родини, сказав він, зазначивши, що один із них може вміщати до 100 осіб.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram