этот материал доступен на русском

У Новгороді з уламків стародавнього розпису храму реставратори зібрали десятки ликів святих

06:33, 28 серпня 2018
Світ
3267 0
Георгіївський собор Свято-Юр'єва монастиря / wikipedia.org

Відновлення монументального живопису ведеться в майстерні реставратора Новгородського державного музея-заповідника Тетяни Ромашкевич, повідомляє «Седмиця».

«В результаті археологічних розкопок ми отримали неймовірну кількість фрагментів ликів святих. Виявлення цих ликів та інших фрагментів фресок рівнозначно відкриттю видатного пам'ятника, аналогів якому у Великому Новгороді немає», - підкреслила Ромашкевич.

На її думку, розпис храму був виконаний майстрами найвищого рівня, ймовірно, візантійськими, які володіли виключною технікою. «Вони писали фрески одразу і цілком, не допрацьовуючи їх згодом. Мабуть, живопис Георгіївського собору згодом став еталоном для розпису інших стародавніх руських храмів», - вважає реставратор.

Розкопки на території Свято-Юр'єва монастиря співробітники Інституту археології РАН почали в 2012 році. Дослідження проводяться в рамках комплексної реставрації Георгіївського собору, який, згідно з літописними джерелами, був закладений в обителі в 1119 році. В ході розкопок біля стін храму вчені виявили велику кількість уламків фресок, збитих зі стін собору при його ремонті на початку XIX століття.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter