/ radiovaticana.йде

Дати "ім'я і майбутнє" безпритульним дітям Алеппо: така назва і мета гуманітарного проекту, який очолили місцевий апостольський вікарій монс. Жорж Абу Хазен, настоятель колегії Святого Антонія, отець-францисканець Фірас Луфті і верховний муфтій Махмуд Аккам.

У рамках проекту, завдяки асоціації «Pro Terra Sancta», збираються кошти і надається допомога самим беззахисним і безправним жителям сирійського міста, спотвореного семирічною війною. Про це повідомляє "Радіо Ватикану".

Більше трьох тисяч дітей на східній околиці Алеппо практично «не мають особистості», їх народження ніде не реєструвалося: вони прийшли у світ у роки війни в результаті зґвалтувань, тимчасових шлюбів, примусових союзів. В інтерв'ю кореспонденту "Радіо Ватикану" о. Фірас Луфті зазначив, що мова йде про дітей джихадистів, дітей-сиріт, батьки яких були вбиті або втекли у свої країни; у багатьох малюків загинули матері, а ті, які вижили, серйозно страждають від пережитого насильства.

Відео дня

Створений кілька місяців тому гуманітарний проект «Ім'я і майбутнє» розвивається з дня на день завдяки співпраці з місцевою мусульманською громадою. За словами о. Фірас Луфті, «у цьому полягає прекрасна особливість проекту, який виник з діалогу між мусульманським і християнським світами; який народився, зміцнювався й зростав протягом воєнних років».

Отець-францисканець зазначив, що це восьмий Великдень, який святкується серед розрухи, але наповнений надією:

«Ми уповаємо на милість Бога, Який став людиною заради нас, Який помер і воскрес; ми покладаємо надію на Бога, Який ніколи нас не залишає. Ми віримо, що зможемо хоча б трохи полегшити тягар цього конфлікту. Зрозуміло, що ми не можемо охопити всі потреби суспільства, зруйнованого і покаліченого війною. Проте, як сказала б Мати Тереза Калькуттська, те, що ми робимо - це крапля в океані, але без цієї краплі океан буде меншим».