У Пакистані громадян зобов'яжуть декларувати свою релігійну приналежність

17:37, 12 березня 2018
Світ
5670
Пакистанці / peopleandcountries.com, ілюстративне фото

Як повідомляє "Седмиця", це рішення також ще більше посилить тиск на ахмадійську громаду, представникам якої не дозволяється називати себе мусульманами або використовувати ісламські символи у своїй релігійній практиці. Порушення цього правила є злочином, що карається законами Пакистану про богохульство. Ахмадійці, погляди яких не настільки сильно відрізняються від поглядів сунітів, мають ряд особливостей, а зокрема у них є власний халіфат.

Верховний суд в Ісламабаді постановив, що громадяни, які приховують свою релігійну приналежність, винні у державній зраді і наказав, щоб кожен, хто претендує на роботу в державних структурах, заявляв про свою віру.

"Уряд Пакистану має прийняти спеціальні заходи, які забезпечують наявність правильних відомостей про всіх громадян", - йдеться в постанові судді Шауката Азіза Сіддікі. "Жоден громадянин не має приховувати свою справжню особистість і віросповідання."

Якщо апеляція до цього рішенням суду не буде подана, то воно автоматично вступить в силу.

За даними перепису 1998 року, переважна більшість з 208 мільйонів жителів Пакистану складають мусульмани, а на частку меншин припадає близько 3 % населення.

«Це не лише напад на релігійну свободу кожної людини в Пакистані, але рішення було прийнято з акцентом на одну конкретну релігійну громаду ахмадійців», - сказав представник Human Rights Watch Саруп Іджаз. "Таке рішення може призвести до насильства і підбурювання до нього".

Акт був прийнятий у результаті подачі петиції "Техрік-Е-Лабайк" у зв'язку зі зміною редакції закону про вибори. Раніше була зроблена спроба замінити релігійну клятву простою заявою, яка, за словами «Техрік-Е-Лабайк», була блюзнірською.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter