Зображення свастики в сучасній Німеччині заборонене / dw.com

Попри гучне обговорення в Німеччині, громада невеликого Герксгайм-ам-Берг проголосувала за збереження історичної пам'ятки.

Дзвін із нацистською символікою має стати пам'ятником проти несправедливості, вирішили там. Про це повідомляє DW.

Громада Герксгайм-ам Берг у німецькій землі Рейнланд-Пфальц вирішила, що попри скандал залишить у місцевій церкві дзвін, пов'язаний із добою націонал-соціалізму. У понеділок, 26 лютого, 10 голосами проти трьох місцева рада вирішила, що дзвін залишиться як "поштовх до примирення та пам'ятником проти насильства та несправедливості".

Відео дня

Ідеться про дзвін у вежі місцевої протестантської церкви Святого Якова. На встановленому в 1934 році дзвоні зображена свастика та напис "Усе заради Вітчизни - Адольф Гітлер". Торік він став предметом широкої дискусії в Німеччині, місцева Євангелічна церква пропонувала власним коштом демонтувати старий та встановити новий дзвін.

"Громада вважає за потрібне ясно розуміти, у якому напрямку ми рухаємося", - зазначив мер міста Ґеорґ Велькер (Georg Welker). На думку місцевої влади, викидання дзвону стало би "втечею від адекватної та виваженої культури пам'яті".