Храм Гробу Господнього / guide-israel.ru, ілюстративне фото

Ізраїльська влада вирішила призупинити процедури стягнення комунального податку з нерухомості церков у Єрусалимі та сформувати спеціальну комісію за участю всіх зацікавлених сторін для врегулювання питання, який спонукав до закриття Храму Гробу Господнього.

Як повідомляють російські ЗМІ з посиланням на канцелярію прем'єр-міністра Ізраїлю, Храм, споруджений на місці страти, поховання і воскресіння Іісуса, третю добу не приймає паломників на знак протесту проти дій міської мерії, яка зажадала від християнських конфесій сплатити податків і приступила до арештів їхніх банківських рахунків, виставивши неустойку за попередні роки.

«Прем'єр-міністр Біньямін Нетаньяху та мер Єрусалиму Нір Баркат домовилися сформувати робочу групу на чолі з міністром Цахи Ханегбі за участю представників міністерств фінансів, закордонних, внутрішніх справ та мерії з тим, щоб сформулювати рішення з приводу муніципальних податків», – повідомила канцелярія голови уряду.

Відео дня

«Група проведе переговори з представниками церков для врегулювання питання... Єрусалимський муніципалітет зупиняє процедури збору податків, які були розпочаті в останні тижні», – сказано в повідомленні.

Ініціатори акції протесту – греко-православна, вірменська та католицька громади – поки не відреагували на поступки з боку ізраїльської влади й не оголошували, коли може бути відновлений доступ прочан до Храму Гробу Господнього.