Річард Джозеф «Дік» Дурбін - американський політик, сенатор США від штату Іллінойс з 1996 / credo.pro

Єпископ Томас Папроцкі зі Спрінгфілда, штат Іллінойс, США, постановив, що вірянин його дієзеції, впливовий сенатор Демократичної партії Річард (Дік) Дарбін не буде допущений до Святого Причастя.

Таке рішення єпископ ухвалив через уперте і відкрите (маніфестаційне) тривання політика у тяжкому гріху, повідомляє "Католицький медіа-центр".

Сенатор Дарбін, разом з іншими 13-ма сенаторами-католиками, нещодавно голосував проти ухвалення заборони абортів після 20 тижня вагітності. Єпископ Папроцкі ствердив, що це - а також численні попередні голосування - виключає сенатора з євхаристійного спілкування та суперечить ученню Церкви у справі життя. Він послався на канон 915 Кодексу канонічного права, який каже, що «до Святого Причастя не належить допускати екскомунікованих або підданих інтердикту, після наміру або декларації покарання, як також інших осіб, що уперто тривають у явному тяжкому гріху».

Відео дня

"Сенатор Дарбін не буде допущений до Святого Причастя, доки не висловить жалю за свій гріх. Це рішення не має на меті покарання, але має привести до переміни серця. Я щиро молюся, аби він виказав скруху і знову став по стороні життя", - написав єпископ Папроцкі.

Схожу позицію зайняв 2013 року Папа Франциск. У листі до аргентинських єпископів він написав, що не можна приймати Святе Причастя і водночас учинком чи словом діяти проти заповідей, зокрема коли підтримують аборти, евтаназію чи інші тяжкі злочини проти життя й сім’ї. Папа підкреслив, що відповідальність лежить зокрема на законодавцях, керівниках урядів та працівниках служби здоров’я.