У Китаї за 2017 рік було охрещено понад 48 тисяч людей

22:47, 20 лютого 2018
Світ
1503 0
У списку лідерів по хрещенню вже в який раз лідирує провінція Хебей / fides.org

У континентальному Китаї, за неповними даними, за 2017 рік було охрещено понад 48 тисяч осіб, і християнська віра, як і раніше, на підйомі в цій країні.

За статистичними даними, опублікованими спільнотою Faith Cultural Society напередодні китайського нового року, за 2017 рік у континентальному Китаї було охрещено 48,556 людей, що «свідчить про динамізм та успішність місіонерської діяльності в місцевих громадах». Про це повідомляє "Седмиця" з посиланням на fides.

Наголошується, що це «неповні відомості» і остаточна цифра може бути ще вищою, оскільки очікується додаткова інформація за статистикою хрещень від багатьох далеких сільських католицьких громад, які поки не встигли її подати.

За статистичними даними, що надійшли в агентство Fides, у списку хрещень вже вкотре є лідиром провінція Хебей, яка вважається бастіоном католицизму в Китаї: у ній за рік охрещено 11,899 людей. Примітно, що цифри хрещень ростуть навіть у регіонах з високою часткою мусульманського населення – наприклад, у провінції Сіньцзян було охрещено 66 людей, у провінції Нінся 128 і в провінції Шанхай 54 людини. Досягла успіху в місіонерській діяльності навіть крихітна католицька громада в Тибеті, де практично безроздільно панує тибетський буддизм: вона відзвітувала про хрещення 11 осіб у 2017 році. При цьому в столичній єпархії Пекіна було охрещено 1,099 людина.

«Незважаючи на надихаючі цифри зростання віри у країні і найвищу місіонерську активність у місцевих громадах по всьому Китаю, ми не повинні зупинятися на досягнутому і постійно шукати шляхи до оновлення нашого місіонерського служіння, – підкреслюють автори звіту Faith Cultural Society. – Звернення у християнство населення Китаю – це складний і довгий шлях, яким ми зробили лише перші кроки, і його ще потрібно пройти».

У той же час автори закликають сприймати статистику з обережним оптимізмом – як усього лише "знак можливого успіху та заклик до ще більш високої самовіддачі".

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter