У Дальніх печерах Києво-Печерської лаври виявлено невідоме поховання

Під час проведення ремонтно-реставраційних робіт у підземній церкві Різдва Христового в Дальніх печерах Києво-Печерської лаври, будівельниками випадково було відкрито невідоме раніше поховання.

Поховання було виявлено в локулі - склепінчастій ніші в стіні, призначеній для поховання.

За інформацією співробітників заповідника - завідувача сектором археології Сергія Балакіна та заступника начальника відділу Ярослава Литвиненко, поховання знаходиться в південній стіні храму, на висоті 1,95 м від його сучасної підлоги.

В результаті обстеження археологами заповідника були встановлені розміри поховання: довжина - 0,7 м, ширина - 0,45 м, а максимальна висота - 0,3 м.

В порожнині локули знаходилися останки людського скелета в неанатомічному порядку. На думку фахівців, це є ознакою перепоховання.

Під час огляду в похованні зафіксовані фрагменти взуття покійного (шкіряні тапочки зі шнурівкою) і фрагмент плетеного хреста-параманда.

Також в локулі виявлено уламок керамічної плитки, повністю покритий яскраво зеленою глазур'ю, яку попередньо можна датувати XVII-XVIII ст. Можливо, зазначена плитка у цьому похованні з'явилася випадково, а, можливо, є фрагментом його розбитої заслінки.

Знайдене в локулі поховання має прямі аналоги у відповідних поховальних пам'ятках Дальніх і Ближніх печер Києво-Печерської лаври. На думку дослідників, воно могло бути здійснене після 1620 р.

По завершенню досліджень останки з поховання були повернуті в локулу.

За припущенням археологів, згадане поховання навряд чи є одиничним і тому подальші ремонтні роботи в храмі вимагають постійного археологічного нагляду.

"Руський Афон"