В селі, де голод забрав 2/3 населенняWebRep currentVote noRatingnoWeight
Як передає кореспондент УНІАН, учасники мітингу-реквієму вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання та поклали квіти до Меморіалу жертв Голодомору 1932-1933 років.
«Щороку українці запалюють свічки біля меморіалів і пам’ятних знаків, щоби загоїти рани минулого, запобігти повторенню лиха у майбутньому, застерегти сучасників від розбрату. Уроки історії, скарбниця національної пам’яті зобов’язують нас зберегти мир і злагоду у суспільстві, будувати вільну і заможну країну, де головні пріоритети – права, свобода, безпека і добробут людей», – наголосила заступник голови облдержадміністрації Тамара Іщенко.
Меморіал було споруджено на місці масового поховання, до якого у 1933 р. звозили померлих від голоду. За даними науковців, тут поховано близько 250 осіб. У 30-х роках ХХ століття у Пісках проживало 2140 осіб. Протягом 1932-1933 років громада втратила майже дві третини мешканців. Згідно з відомостями книги РАГС, лише за сім з половиною місяців 1933 року померло 1185 осіб, переважна більшість з діагнозом «безбілковий набряк», тобто голод.
Сьогодні ж у Сумах представники міської та обласної влади, партій та громадських організацій, духовенства, пересічні городяни прийшли до пам’ятника жертвам Голодомору. Єпископ Сумський і Охтирський Мефодій відслужив панахиду та закликав громаду до єднання, збереження миру і злагоди. На спомин про загиблих присутні застигли у хвилині мовчання, а потім, у скорботі поклали до підніжжя пам’ятного знаку квіти та композиції з житніх колосків і калини.
Традиційно, Суми приєднаються і до акції «Засвіти свічку». На вулиці Соборній молодь викладе зі свічок символічний хрест. Сьогодні ж в обласній філармонії відбудеться вечір-реквієм органної та камерної музики «Скорботна свічка горіла».
З нагоди Дня пам’яті жертв голодоморів по області приспущені Державні прапори, обмежено проведення розважальних заходів. У бібліотеках організовані тематичні заходи, виставки документальних та архівних матеріалів. У навчальних закладах заплановане проведення тематичних лекцій, виховних годин, засідань «круглих столів», виставок та інших заходів, присвячених висвітленню подій, що відбувалися під час голодоморів в Україні.