Залишки фундаменту Десятинної церкви разом із містом Володимира є пам'яткою національного значення.
У Києві 11 травня будівельна техніка розрила фундаменти міста Володимира поруч з руїнами Десятинної церкви.
Про це повідомляє «Громадське радіо».
Робітники демонтували і розрили підпорну стіну, що виходила на вулицю, а саму територію, де фундаменти Десятинної, не чіпали. Залишки фундаменту Десятинної церкви разом із містом Володимира є пам’яткою національного значення.
Місто Володимира — прийнята наукою назва київського дитинця кінця Х — 1-ї половини XIII ст., збудованого під час князювання Володимира Великого. Місто було обнесене земляним валом та ровом, які пролягали вздовж північних схилів Старокиївської гори на схід до урвища в районі сучасного фунікулеру, далі повертали на південь по теперішній Михайлівській площі у напрямку вулиці Великої Житомирської та простягалися вздовж її правого боку до Гончарного яру (урочище Гончарі).
Десятинна церква — сакральна споруда, зведена у Києві наприкінці X ст., що вважається першою кам’яною церквою Київської Русі. 3 лютого 2005 року Президент України Віктор Ющенко дав завдання Київській міській державній адміністрації відновити Десятинну церкву, для чого передбачалося виділити з бюджету близько90 млн гривень.