У «Софії Київській» відкрилася виставка «Натхнення під покровом Святої Софії – Премудрості Божої»

05:05, 06 липня 2013
Суспільство
45 0

5 липня у приміщенні галереї "Хлібня"

5 липня у виставкових залах пам’ятки архітектури ХІІІ ст. «Хлібня» Національного заповідника «Софія Київська» відбулося урочисте відкриття виставки «Натхнення під покровом Святої Софії – Премудрості Божої» народного художника України Людмили Мєшкової.

З благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира участь у відкритті взяв секретар по м. Києву Київської єпархії протоієрей Віктор Іващук.
О. Віктор від імені Його Блаженства привітав Людмилу Іванівну з 75-річчям та вручив орден святої великомучениці Варвари І-ступеня.

В двох виставкових залах розміщені понад 130 робіт майстрині – панно, ікони, ескізи та фотографії. Перлиною експозиції є ескіз відомого керамічного панно, яке прикрашає Штаб-квартиру ЮНЕСКО в Парижі (Франція).

Основу експозиції виставки складають декоративні керамічні композиції, портрети, ікони. Зокрема, портрети Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, славетного українського оперного співака Анатолія Солов’яненка, видатного українського хірурга-кардіолога Миколи Амосова та багатьох інших.

Грандіозні керамічні панно Людмили Мєшкової прикрашають Будинок кіно і Будинок архітектора у Києві, Київський головпоштамт; її роботи оздоблюють готелі, входи до житлових будинків в багатьох районах Києва та інших міст України. Також Людмила Іванівна створила стінописи в столичних храмах Андрія Первозванного на Салютній площі та Різдва Христового на Оболоні.

Сайт УПЦ

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter