У музеї Івана Гончара близько тисячі ікон потребують реставрації

09:57, 01 травня 2013
Суспільство
54 0

Терміново необхідна допомога

Музей Івана Гончара представив виставку великоформатних світлин, найбільш пошкоджених творів сакрального мистецтва – ікон, церковних скульптур та підсвічників-трійць - зі свого фондосховища.

У такий спосіб працівники музею хочуть привернути увагу меценатів до проблеми збереження та відновлення експонатів, що десятиліттями лежать у запасниках фондів, і не можуть бути відреставрованими через брак коштів, повідомляє Gazeta.ua.

Директор музею Петро Гончар каже, що реставрації потребують майже тисяча ікон.

"У нас ікон багато, оскільки у радянський час це все руйнувалося, викидалося. Вони в жахливому стані. Ми надіємося, що в нас знайдуться такі люди, які дадуть копійку, щоб відновити або хоча б законсервувати, аби ікони далі не руйнувалися".

Оновлення хоча б однієї ікони коштує від 500 до 5000 гривень, залежно від важкості пошкодження. Окрім того, реставрація майстрів-реставраторів в Україні недостатньо.

"Четвертину експонатів треба дуже реставрувати, бо вони у плачевному стані. Особливо дерев`яна ікона, бо на дереві відбиваються атмосферні перепади, а в нас же немає спеціального збереження з клімат-контролем, тому взимку, коли вологість збільшується, дошка розширюється, а влітку всихається – це руйнує верхній шар дошки"- повідомив директор музею.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter