У Харкові вшанували пам’ять жертв Катинської трагедії.

Як повідомили УНІАН у прес-службі Харківської міської ради, пам’ятні заходи відбулися 12 квітня на Меморіалі жертвам тоталітаризму в районі П’ятихаток.

У заході взяли участь Генеральний консул Республіки Польща в Харкові Ян Гранат, представники міської та обласної влади.
«Квітень у багатьох країнах є місяцем пам’яті жертв війни й тоталітаризму. Ми з вами зараз знаходимося на місці, де спочили тисячі не тільки поляків, а й українців, росіян, євреїв, а також представників інших національностей. Сьогодні ми схиляємося перед їхніми могилами, шануємо їх пам’ять і стверджуємо наш протест проти будь-яких проявів нетолерантності, шовінізму і ксенофобії», - сказав Я.Гранат.

Католицькі та православні священики провели богослужіння та молебень за загиблими. Пам’ять похованих на Меморіалі вшанували хвилиною мовчання, до пам’ятника жертв тоталітаризму поклали квіти.

Довідка УНІАН. Меморіал жертв тоталітаризму у Харкові був відкритий 17 червня 2000 року за ініціативи Президентів України та Польщі в харківському Лісопарку в районі П’ятихаток.

Монумент являє собою Хрест, біля якого встановлені стели з іменами українців та польських військових, розстріляних НКВС і похованих у братських могилах на території Лісопарку у 1938-1940 роках. У 1940 тут були розстріляні 3809 польських офіцерів і 500 мирних польських громадян. У Лісопарку перед Великою Вітчизняною війною також були розстріляні та поховані кілька тисяч репресованих українців.
 

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram