У Москві представлять унікальні православні книги і гравюри

04:32, 04 квітня 2013
Суспільство
0 0

«Дні православної книги-2013»

У рамках святкування «Дня православної книги-2013» 9 квітня о 17:00 відбудеться відкриття виставки «Православна книга і православна гравюра в зібранні Державного Літературного музею», повідомляє прес-служба Синодального інформаційного відділу.

На виставці будуть представлені рукописні, стародруки та графічні шедеври. Серед них такі перлини музейної колекції, як Євангеліє 1464, написане в місті Одоєве за правління князя Іоанна Юрійовича, збірник Житій і Повчань кінця XV століття, переписаний рукою Ніла Сорського, книги, видані Іваном Федоровим, Андроніком Невежей, Василем Бурцевим.

Будуть виставлені як гравюри російських художників, так і унікальні роботи грецьких майстрів - вид Храму Гробу Господнього (Кувуклію) в Єрусалимі і вид російського монастиря Св. Пантелеймона на горі Афон.

На виставці можна буде побачити також листи з музейної колекції лубка (народної картинки). Цей вид графіки відомий в Росії з 2-ї половини XVII століття. Зародившись в епоху пізнього Середньовіччя, лубок в доступній формі розкривав для віруючих релігійні сюжети. Серед експонатів - рідкісні лубки з видами російських монастирів і храмів, зображеннями святих зі сценами їх житія: Сергія Радонезького, Іллі Пророка, Святої Варвари.

Виставка пройде з 9 по 21 квітня у Державному Літературному музеї, за адресою: вул. Петрівка, д. 28
 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter