Чернігівська облрада затвердила Програму проведення археологічних досліджень в області на 2013-2020 роки з фінансуванням 8,5 млн грн.

Як повідомляє кореспондент УНІАН, відповідне рішення прийнято сьогодні, 29 березня, під час чергової сесії обласної ради.
Згідно з документом, метою програми є отримання всебічної об’єктивної наукової інформації для забезпечення оптимальних умов використання історико-культурного потенціалу області, а також проведення дієвих заходів охорони, консервації, реставрації і музейного використання пам’яток археологічної спадщини, введення здобутих матеріалів до наукового обігу.

На переконання розробників Програми, археологічні дослідження дозволять розробити обґрунтовані заходи, спрямовані на охорону і захист пам’яток, розширення експозиційної та виставкової діяльності музеїв, облаштування скансенів (музеїв під відкритим небом з музеєфікованими та реконструйованими об’єктами) з максимальним збереженням унікального природно-історичного ландшафту Чернігівської області. Визначені Програмою дослідження також сприятимуть отриманню нової інформації про матеріальну культуру, архітектуру та побут наших предків, будуть популяризувати історико-культурну спадщину Чернігівщини.

Загальний обсяг фінансування програми за весь період її виконання становить 8,5 млн грн. Зокрема, цього року передбачено виділення коштів на архітектурно-археологічні дослідження в Єлецькому Свято-Успенському монастирі (430 тис. грн) та навколо Спасо-Преображенського собору (150 тис. грн) у Чернігові; археологічні дослідження в Любечі (150 тис. грн); архітектурно-археологічні дослідження у Спасо-Преображенському монастирі Новгород-Сіверська (20 тис. грн); архітектурно-археологічні дослідження в Батурині (99 тис. грн).

Всього на території Чернігівської області знаходиться понад 1700 пам’яток археології національного значення та майже 4000 пам’яток археології місцевого значення.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram