У Росії ввели заборону на американське усиновлення

10:00, 20 грудня 2012
0 0

РПЦ: необхідність назріла давно

Необхідність прийняття закону про заборону всиновлення російських дітей американськими громадянами давно назріла, оскільки в США вони піддаються різного роду дискримінації, вважає голова синодального відділу по взаємодії зі Збройними силами та правоохоронними установами Руської православної церкви протоієрей Димитрій Смирнов.

Держдума на засіданні 19 грудня прийняла у другому читанні "закон Діми Яковлєва" з істотними поправками, які, зокрема, пропонують запровадити заборону на усиновлення російських дітей американцями і розширюють дію документа на будь-які країни, що порушують права росіян, не лише на США.

"Ставлюся позитивно. Я багато років уже висловлююся з цього приводу, і я дуже цьому радий", – сказав Смирнов РІА Новини на прохання повідомити, чи підтримує він думський проект закону.

За його словами, на відміну від країн Європи, з усиновленими російськими дітьми в США не раз траплялися трагічні інциденти. "Ставлення до росіян в Америці специфічне, і виявляється не тільки у відношенні до наших дітей. І потім, контролю там жодного немає", – сказав священнослужитель.

При цьому співрозмовник агентства закликав розвивати практику всиновлення сиріт російськими громадянами, які мають отримувати всіляку, у тому числі матеріальну, підтримку з боку держави. "Тоді б у нас не було дитячих будинків. А так виходить, що і гроші витрачаються, і толку ніякого немає", – сказав він.

У свою чергу голова синодального відділу із взаємин Церкви та суспільства протоієрей Всеволод Чаплін раніше в середу закликав ретельно зважити ініціативу заборони на усиновлення в США. За його словами, були і вдалі випадки усиновлення дітей, в тому числі російськомовними громадянами.

Як сказав Чаплін в інтерв`ю "Російській службі новин", йому не подобається ситуація, коли процес усиновлення в країні "перетворюється в бізнес" і "з`являються особи, зацікавлені в тому, щоб усиновлення відбувалося за гарну плату".

Сенат США 6 грудня прийняв "закон Магнітського" про візові санкції стосовно росіян, причетних, на думку конгресменів, до порушень прав людини. У відповідь Держдума підготувала "закон Діми Яковлєва", в першому читанні він був прийнятий 14 грудня. Третє читання заплановане на п`ятницю, а набуття законом чинності – на 2013 рік.

Думський законопроект поширюється на громадян США, які порушили права росіян або були причетні до злочинів відносно них. Документ передбачає складання списку таких американців: їм заборонять в`їзд до Росії, а діяльність підконтрольних їм юросіб на території Росії буде припинена.

Єдинороси назвали документ "законом Діми Яковлєва" – у пам`ять про загиблого в Вірджинії дворічного російського хлопчика, якого прийомний батько-американець замкнув на пригріві сонця в автомобілі, а також на згадку про всіх маленьких росіян, загиблих та постраждалих від рук прийомних батьків у США. Серед росіян, права яких були порушені американцями, згадують справи Віктора Бута і Костянтина Ярошенка, які були затримані спецслужбами США в третіх країнах і відбувають покарання в американських в`язницях.

Ідея заборони на усиновлення дітей американцями викликала неоднозначну реакцію як у суспільстві, так і в самій Держдумі. З критикою виступила низка громадських і політичних діячів, у тому числі міністр закордонних справ Сергій Лавров. З проханням не розглядати в середу законопроект до спікера Держдуми звернулися члени Громадської палати.

РІА Новини
 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter