У Коломиї проходять урочистості з нагоди 25-річчя створення музею писанкового розпису, на які зібралися майстри писанкарства і мистецтвознавці, музейники і священики, представники влади і громадських організацій, повідомляєРадіо Свобода.

   Насамперед згадували непросту історію цього унікального музею. Першу експозицію писанок відкрили у 1987 році в церкві Благовіщення Пресвятої Богородиці, яка є пам’яткою архітектури ХVI століття національного значення.

   За словами директора Коломийського національного музею народного мистецтва Гуцульщини і Покуття імені Йосафата Кобринського Ярослави Ткачук, труднощі становлення були пов’язані не лише з тим, що такий музей не мав аналогів, але і «через радянську ідеологію, яка трактувала писанку виключно як атрибут християнської культури, тобто церкви, виключаючи її духовне та символічне значення».

   Через рік храм повернули церковній громаді, і наступні 12 років музей поневірявся по різних приміщеннях. Лише у 2010 році, до Х міжнародного гуцульського фестивалю відкрили відоме на увесь світ приміщення у формі розмальованого яйця-писанки, заввишки 13 метрів.

   За перші 13 років музей відвідало не більше ста тисяч осіб, то за наступні 12 – понад мільйон.

   Зараз експозиція музею «Писанка» нараховує більше ніж 12 тисяч експонатів – це писанки з усіх регіонів України, а також із країн Європи, Азії і навіть Африки.

   З нагоди 25-річчя музею в Коломиї відкрилися дві виставки: історична, ретроспективна з музейних фондів і народних майстрів з Києва.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram