В Софії відкрилась виставка українського церковного мистецтва

07:22, 30 квітня 2012
Суспільство
9 0

В рамках візиту до Болгарії глави РПЦ

В Софії відкрилась виставка «Твори церковних майстрів», частина якої була присвячена українському церковному мистецтву. Виставка проходить в рамках візиту до Болгарії Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила й організована спільними зусиллями Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ та Синодального Відділу «Церква і культура» з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира. Від Української Православної Церкви виставку представляла ігуменя Серафима (Шевчик), повідомляє сайт Українська Православна Церква.

Відкрив виставку Голова ВЗЦЗ Московського Патріархату митрополит Волоколамський Іларіон. На заході був присутній Надзвичайний і Повноважний Посол України в Болгарії М. Ф. Балтажи, а також Посол Російської Федерації Ю. М. Ісаков, Посол Білорусі В. Г. Качанов, Посол Молдови Александру Пригорскі та високопоставлені представники Республіки Болгарія.

Основу української частини виставки складають предмети сучасного церковного мистецтва, виготовлені в різних монастирях України, а також роботи золотошвейного відділення Одеської духовної семінарії (вишиті ікони, облачення, церковне начиння, пасхальні яйця, предмети народного побуту і т.п.). Значну частину композиції склали старовинні та сучасні вироби, представлені Всеукраїнським Центром Болгарської культури та декількома домами народного мистецтва з різних регіонів України.

Виставка отримала широкий резонанс в Болгарії і стала помітним явищем у взаємовідносинах українського і болгарського народів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter