У монастирі, де розміщена Сокальська колонія, буде музей

11:51, 02 квітня 2012
Суспільство
45 0

Монастир, в якому розміщувався сектор для засуджених до довічного ув’язнення Сокальської виправної колонії, буде передано місцевій громаді для створення музею. Після пожежі будівля колишнього монастиря сильно вигоріла і непридатна для утримання в’язнів. Всіх «довічників» переміщено в інші виправні заклади.

Про це повідомив УНІАН прес-секретар управління Державної пенітенціарної служби України у Львівській області Мирослав Демків.

«Державною пенітенціарною службою розглядається питання щодо передачі місцевій громаді приміщення монастиря, в якому наразі розміщується Сокальська виправна колонія №47. Це питання вже обговорювалося на Президії Львівської облдержадміністрації і доповідалося керівництву Державної пенітенціарної служби України. Попередні погодження вже є», - зазначив М.Демків.

Також він зазначив, що до цього часу не встановлено причини пожежі, яка практично знищила будівлю і церкву монастиря в якому перебували засуджені до найвищої міри покарання.

«Висновків експертизи ще немає», - зазначив М.Демків.

Правоохоронці розглядають дві версії виникнення пожежі в Сокальській колонії на Львівщині. Перша - підпал, друга версія пов’язана із порушенням правил пожежної безпеки.

За попередніми підрахунками, пожежа у колонії на Львівщині завдала збитків на півмільйона гривень.

Як повідомляв УНІАН, 27 березня у смт Жвирка Сокальського району Львівської області виникла пожежа у секторі для довічно засуджених виправної колонії №47. Пожежа мала максимальний рівень безпеки. Приміщення, в якому сталася пожежа, практично вигоріло і стало непридатним для утримання засуджених.

Близько 150 осіб, які були з нього евакуйовані (з них 68 засуджених до довічного ув’язнення), були евакуйовані з палаючої будівлі і розміщені в інших виправних закладах. Жертв і потерпілих внаслідок пожежі не було.

Сокальська виправна колонія - колонія максимального рівня безпеки - для тримання чоловіків, засуджених до позбавлення волі на певний строк та до довічного позбавлення волі. Колонія розташована в колишньому римо-католицькому монастирі отців-бернардинів в смт Жвирка, що межує з Сокалем. Це пам`ятка архітектури початку XVII століття, будівля в радянські часи була переобладнана під камери для тримання ув’язнених.

Раніше територія Сокальської колонії суворого режиму була місцем паломництва прочан до чудотворної ікони Сокальської Божої матері.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter