Статуя Будди XVI століття залишилася на Christie's без покупця

14:19, 27 березня 2012
9 0

Торги азійським мистецтвом

На статую Будди XVI століття на минулому у Нью-Йорку тижні торгів азіатським мистецтвом (16-24 березня) не знайшлося покупця. Статую з позолоченої бронзи вагою близько тонни на продаж виставляв аукціонний будинок Christie`s, який розраховував виручити за неї 2-3 мільйони доларів.

Незважаючи на це Christie`s за підсумками тижня отримав найвищу виручку - аукціон провів сім торгів і продав на них твори мистецтва на 69 мільйонів доларів. Значно перевершила за вартістю первісну оцінку фігурка Бодхисаттва Падмапані ("Той, що несе лотос") XIII століття - її планували продати за 250-350 тисяч доларів, а в підсумку вона пішла з молотка за 2,5 мільйона доларів.

Як повідомляє Bloomberg, всього за тиждень було продано цінних об`єктів на 140,4 мільйона доларів, що виправдало оцінки аукціонних будинків. Перед початком торгів зазначалося, що всього на продаж виставлено твори мистецтва загальною вартістю 133 млн. дол.

Другий результат після Christie`s показав Sotheby`s, який виручив за підсумками чотирьох торгів 61,8 мільйона доларів. Одним з топ-лотів Sotheby`s стала серія з восьми сувоїв з каліграфією XII-XIII століть, часів імперії Південної Сун, проданих за 5,7 мільйона доларів. При цьому верхня межа естімейту становила мільйон доларів.

В тижні торгів азіатським мистецтвом також брали участь аукціони Bonhams і Doyle, які наторгували на 5,8 і 3,8 мільйона доларів відповідно.

Lenta.ru

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter