Обов`язковий курс «Релігійна етика і культура» в школах Квебеку не порушує прав і свобод, гарантованих канадською конституцією: такий висновок зробив Верховний суд Канади, не прийнявши апеляції, яку подали двоє батьків-католиків. Вони стверджують, що уведений обов`язковий курс порушує їхнє право на виховання дитини в дусі католицького віровчення, повідомляє Радіо Ватикана.

Справа триває ще з 2008 року, коли уряд Канади увів новий предмет замість традиційного уроку релігії, обґрунтувавши це тим, що тільки позаконфесійна школа може гарантувати загальну свободу в плюралістичній державі. Цю тезу, зрозуміло, не прийняли католицькі школи та інші християнські організації, які підтримали численні звернення до суду, – сьогодні їх уже більше двох тисяч.

Як повідомляє французька католицька газета «La Vie», Верховний суд підтвердив прийняті до цього рішення суду першої інстанції та Апеляційного суду Квебеку. Судді вважають, що «закон не перешкоджає батькам передавати дітям їхню віру», а «знайомство з реальністю, не обмеженою сімейним колом, – це факт», який не можна не брати до уваги.

Відео дня

У тексті рішення суду йдеться також, що «думати інакше означає заперечувати культурне різноманіття канадського суспільства». Однак деяка надія все ж залишається: Верховний суд має ухвалити рішення й по іншому процесу: проти уряду Квебеку, який дозволив одній зі шкіл єзуїтів викладати «Релігійну етику і культуру» «в католицькій перспективі».