Окультизм і магізм: виклики духовній безпеці суспільства

Окультизм і магізм: виклики духовній безпеці суспільства

Учасники конференції у Ковелі говорили про розвиток псевдорелігійного сектанства у суспільстві та поділилися досвідом боротьби з «цілительством».

«Окультизм та магізм як виклики духовній безпеці суспільства» – така актуальна тема об`єднала учасників духовно-освітньої конференції, що протягом 12 та 13 лютого проходила у Ковелі.
Міський будинок культури «Просвіта» зібрав переповнену залу священиків та представників влади, вчителів та лікарів, представників науки та простих, але не байдужих до поставленої проблеми волинян.

Захід розпочався з благословення єпископа Володимир-Волинського та Ковельського Володимира. Ковель вже не вперше стає місцем проведення загальноукраїнських духовно-просвітницьких заходів, зокрема спрямованих на висвітлення питань духовної безпеки суспільства, влада міста готова і надалі підтримувати подібні форуми Церкви та громадських організацій, – така думка була в основі вітального слова міського голови Олега Кіндера.

Зі словами привітання та змістовного осмислення теми до присутніх звернулися народний депутат України, заступник голови Всеукраїнського громадського об`єднання «Путь Православних» Юрій Болдирєв та архієпископ Львівський і Галицький Августин, котрий є головою богословської комісії Української Православної Церкви.

Доцент Національного медичного університету імені О.Богомольця, відповідальний секретар Комісії з біоетики при Національному медичному університеті Анатолій Єгоренков висвітлив перед присутніми тему методологічних, соціальних та духовних факторів, що сприяють виникненню і розвитку антинауки в сучасному суспільстві. Вчений детально зупинився на проблемі сучасної тенденції синтезу лженауки, псевдорелігійного сектантства, бізнесу і розповів про їх соціальні та духовні наслідки.

Насельник київського Іонинського монастиря, заступник голови Синодального відділу у справах молоді УПЦ архімандрит Іоасаф (Перетятько) розповів про власний досвід зустрічей з т.зв. народними цілителями та виклав своє бачення психологічних аспектів марновірства.

Викладач Сумського пастирсько-богословського духовного училища протоієрей Максим Денисенко, котрий є членом Правління Всеукраїнського Апологетичного Центру в ім’я святителя Іоанна Златоуста, торкнувся проблеми проявів окультизму в церковному житті та запропонував пастирські шляхи вирішення проблеми.

Павло Бройде, відомий в Україні спеціаліст із питань захисту від маніпуляції свідомістю, провів глибокий психологічний аналіз явища магізму та розповів про обрядовір`я, як прояв окультного сприйняття світу.
Гість із Білорусі, протодиякон Андрій Горбунов, місіонер Пінської єпархії, популярно висвітлив перед присутніми різницю між молитвою і заговором та торкнувся теми страху перед «порчею».

Серед доповідачів та активних учасників конференції була і прихожанка Низкиницького монастиря Таїса Болзан. У минулому ця жінка була дипломованим «цілителем»-екстрасенсом, проводила відповідні сеанси. Вона щиро і емоційно розповідала про важкі наслідки власного спілкування з т.зв. біоенергетиками, викрила внутрішню сутність їхніх практик.

Таїса Болзан засвідчила перед присутніми на заході про своє щире розкаяння і застерегла інших від небезпеки окультних занять.
Ініціатором духовно-просвітницького заходу виступила Всеукраїнська громадська організація «Путь православних», її підтримала православне духовенство Ковеля, єпархіальний відділ Всеукраїнського Апологетичного центру в ім`я святителя Іоанна Златоуста та ковельська громадська молодіжна організація «Ф.О.М.А.»

Відео-, аудио- записи з`являться на сайті дещо пізніше.

Ковельське благочиння УПЦ
 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter