Кулиняк розповів про вимоги до керівників найбільших заповідників та музеїв

00:04, 01 лютого 2012
0 0

Мають бути менеджерами

Міністр культури Михайло КУЛИНЯК вважає, що керівники національних заповідників та музеїв повинні виконувати, передовсім, менеджерські функції.
Як передає кореспондент УНІАН, про це міністр заявив сьогодні журналістам на прес-конференції, коментуючи нещодавнє звільнення директорів найбільших музеїв України.
«Ми підходимо до того, що потрібні менеджери (на посади директорів найбільших музеїв – УНІАН)», - сказав М.КУЛИНЯК.
В той же час він зазначив, що не згоден з тим, що попередні керівники, зокрема Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, Національного музею Тараса Шевченка та інших були змінені на людей, які не є фахівцями у музейній галузі. Зокрема, міністр наголосив, що призначений директором музею в Пироговому Дмитро ЗАРУБА закінчив історичний факультет, а призначена гендиректором Києво-Печерського заповідника Вікторія ЛІСНИЧА протягом року працювала заступником міністра. «Мабуть ми прийдемо і до контрактної, і до конкурсної системи (у призначенні керівників музеїв – УНІАН), - наголосив міністр.
В той же час він висловив впевненість, що призначеними керівниками найбільших музеїв «не буде нічого зроблено проти закону».
Довідка УНІАН. На початку року було звільнено директорів провідних музеїв. Зокрема, з посади гендиректора Києво-Печерського заповідника було звільнено Марину ГРОМОВУ. На її посаду призначено Вікторію ЛІСНИЧУ, яка раніше працювала заступником міністра культури (5 квітня 2011 року під час вручення премії імені Гончара у столичному Будинку письменників В.ЛІСНИЧА назвала письменника Олеся Гончара поетом – УНІАН). Також було звільнено з посади заповідника «Софія Київська» Нелю КУКОВАЛЬСЬКУ. Ця посада залишається вакантною. Окрім того Міністерство культури звільнило Наталю КЛИМЕНКО з посади генерального директора Національного музею Тараса Шевченка, призначивши замість неї Дмитра СТУСА.
27 січня було звільнено з посади директора Національного музею народної архітектури та побуту України в Пирогові Павла ФЕДАКУ, який очолював цей музей з 2009 р. На його посаду призначено Дмитра ЗАРУБУ, який раніше працював заступником голови Державної служби туризму і курортів, радником міністра культури України.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter