Сповідь по телефону — неможлива, це може бути лише духовна бесідаСьогодні інтернетом поширилася інформація про те, що в «православних храмах Києва в листопаді з’явиться послуга — сповідь по телефону».

За словами прес-секретаря Предстоятеля Української Православної Церкви протоієрея Георгія КОВАЛЕНКА, журналіст, який звертався за коментарем до голови Синодального відділу з благодійності та соціального служіння УПЦ архідиякона Сергія КОСОВСЬКОГО, неправильно зрозумів і передав думку.

Дійсно, Українська Православна Церква працює над тим, щоб створити власний call-центр, «телефон довіри», а також запустити програмний додаток для мобільних телефонів. Зокрема в call-центрі можна буде поспілкуватися зі священнослужителями на будь-які духовні теми, а також дізнатися довідкову інформацію щодо розташування храмів, святинь, розкладу богослужінь тощо.

Відео дня

Щодо власне Таїнства сповіді, то, за словами отця Георгія, його звершення, як і Таїнства Причастя, по телефону є неможливим. По телефону можливі духовна бесіда чи духовна настанова.

Кожне Таїнство — це дві частини: видима, обрядова, і невидима, духовна. Через Таїнство діє Сам Господь і Дух Святий. Як у людині поєднані душа і тіло, так і Таїнство складається з видимої частини — обряду та невидимої — дії Святого Духа. Для Православної Церкви звершення Таїнства без безпосередньої при цьому участі людини — неможливо і є неприродним.

З цього приводу у вівторок, 25 жовтня, о 12.00 в прес-центрі інформаційно-аналітичного агентства «Главком» відбудеться прес-конференція на тему: «Церковний call-центр: чи можна буде сповідатися по телефону?» за участю голови Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ протоієрея Георгія КОВАЛЕНКА.

Православіє в Україні