Християнські та релігійні цінності в європейському суспільному і політичному житті, і України зокрема, є в центрі уваги Міжнародного круглого столу, який сьогодні проходить в Києві на тему «Діалог між Українськими Церквами та Європейською народною партією (Християнські демократи)».

У вступному солові керівник українського представництва Фонду Конрада Аденаура Ніко Ланге зазначив, що вже склалася традиція діалогу між українськими конфесіями і європейськими християнськими політиками. Ця традиція триває вже 15 років. Він наголосив, що в ЄС проходять зараз серйозні дискусії, як відстоювати моральні цінності і традиції у суспільстві. Такі ж питання ставляться і в інших країнах Європи, які не є членами ЄС, зокрема в Україні. Тому Церкви повинні сьогодні допомагати суспільним та політичним інституціям знаходити моральні орієнтири. Мета цього круглого столу – спільно обговорити такі цінності і вирішити, яким чином їх впроваджувати у життя.

У роботі круглого столу беруть участь представники Європейської народної партії, члени Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій (ВРІіРО), народні депутати України, релігійні експерти, представники ЗМІ.

Відео дня

Представники українських Церков у своїх виступах висловили стурбованість моральним і релігійним занепадом в Європі, спробами знівелювати християнські символи.

Як зазначив Патріарх Філарет, українські Церкви не представлені в Європейській Раді Церков, тому українці не можуть впливати на речі, які також їх стосуються. Було висловлено стурбованість щодо розмивання межі моральних цінностей, йшлося про те, що беззаконні аморальні речі узаконюються (зокрема гомосексуальні шлюби).

Зі слів представників Українських Церков, вони не можуть залишатися осторонь європейських суспільних процесів. Було акцентовано на тому, що в Україні створені умови для міжрелігійного діалогу щодо суспільних проблем і що діяльність Всеукраїнської Ради Церков є унікальною для Європи.

Як наголосили представники Церков, ВРЦіРО має сьогодні вплив на суспільство і керується у своїх діях власними намірами і планами, а не вказівками з боку влади. Як стверджують учасники круглого столу, такий досвід ВРЦіРО був би дуже корисним для Європи.

РіСУ