У Туреччині виявлено найдавніший християнський храм

09:47, 24 травня 2011
Суспільство
108 0

Археологи виявили в турецькій місцевості Лаодикея один з найдавніших християнських храмів, зведений між 313 і 320 роками нашої ери.

"Будова є не тільки одним з найстаріших храмів у світі, але й одним з найбільш добре збережених в порівнянні з іншими храмами IV століття, оскільки він кілька сотень років перебував під землею", - заявив керівник експедиції археолог Джеляль Шимшек. За його словами, храм був зведений одразу або невдовзі після оголошення в 313 році Міланського едикту, що поклав кінець переслідуванням християн у Римській імперії, повідомляє NEWSru.

Архітектор сподівається, що після робіт з консервації пам`ятника, які триватимуть близько року, до нього буде відкрито доступ паломників і туристів. На думку експерта, беручи до уваги значення відкритого храму, на його відкриття турецька влада може запросити Папу Римського Бенедикта XVI і православних Патріархів.

Лаодикея розташована у Фрігії на південно-заході Туреччини. Тут, за переказами, деякий час жив апостол Іван, який згадує про цю місцевість у книзі Об`явлення. Місто Лаодикея було засноване в III столітті до нашої ери царем Селевкідів Антіохом II на місці старого міста Діополіс. У I столітті до нашої ери місто перейшло під контроль Римської імперії. Після її розпаду Лаодикея перебувала під владою Візантії, а в 1097 році була захоплена турками.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter