Дослідження, проведене вченими Оксфордського університету, показало, що віра в Бога і життя після смерті є невід`ємною частиною людського існування, повідомляє " Портал-Кредо ". Дослідження вартістю 1,9 мільйонів фунтів проводилося в 20 країнах і ставило собі за мету встановити, чи є віра у вищі сили і в життя після смерті вродженою або вона носить характер набутої. Крім цього, дослідження показало, що люди з релігійними переконаннями більшою мірою готові до участі в житті суспільства. Вчені припускають, що спроби придушити в людині релігійні переконання приречені на невдачу, тому що людська думка "здається вкоріненою в релігійні концепції".

Вчені також виявили, що віра в "надприродні сили" характерна для дітей у віці до п`яти років.

В одному із завдань дітям було поставлено питання, чи знає їх мама, що міститься в закритій коробці. Якщо діти у віці трьох років були переконані, що для мами вміст коробки не секрет, то діти чотирьох років вже розуміли, що їх мами не всезнаючі.

Відео дня

Доктор Джастін Барретт з Оксфордського центру антропології та розуму зазначив, що їх відкриття не мали на меті шукати докази існування Бога.

"Наш проект не ставив за мету знайти докази існування Бога", - сказав він. - Те, що нам буває зручніше мислити певним чином, не означає, що ми мислимо правильно".

На думку другого керівника проекту, професора Роджера Трігга з університету Оксфорда, дослідження показує, що релігія - це не просто "те, чому ви присвячуєте недільний день, якщо не завели собі звичку грати в гольф ... Ми зібрали безліч доказів того, що релігія - невід`ємна частина людського життя. Спроби знищити релігію ні до чого не приведуть, адже людське мислення вкорінене в релігійних концепціях: таких, як існування надприродних істот і Бога, можливість життя після смерті ".

Християнство залишається найбільшою світовою релігією. Воно налічує 2 млрд послідовників. Другою релігією за кількістю віруючих залишається іслам, потім йдуть індуїзм, буддизм і іудаїзм.