У Луцьку презентували відреставровані раритети із колекції Волинського краєзнавчого музею. Серед представленого на
огляд - твори іконопису, живопису, декоративної різьби і скульптури, книги, документи, кераміка й порцеляна, художній метал. Про це УНІАН повідомили у прес-службі Волинської облдержадміністрації.
Як зазначено в повідомленні, за останні 15 років було відреставровані понад 150 музейних предметів, з яких 75 ікон. На особливу увагу заслуговує ікона "Розп`яття" XVIII ст. з унікальною для Волині іконографічною схемою, запозиченою із західноєвропейського живопису: ангели, які збирають кров з ран Ісуса Христа.
Також після реставрації чекає на додаткове наукове дослідження ікона з зображенням католицького святого, ймовірно Франциска Ассизського, засновника ордену францисканців, у чернечому вбранні, який тримає в руках хрест розп`яття. На звороті ікони є залишки іншого сюжету і напис, можливо, з ім`ям автора.
Одна з реставрованих робіт - великий за розміром (2,4 х 1,2 м.) портрет єпископа - може стати справжньою сенсацією: в нижній частині полотна, справа, відкрилась дата: 1650 або 1680 і літери АФАНА.
Можливо, це портрет Афанасія Пузини, Луцького православного єпископа (1638-1653). Також розпочато реставрацію комплексу давніх документів на пергаменті XVI-XVII ст.