Болгарські археологи відкрили вівтарну частину стародавнього храму Святих апостолів, побудованого, за переказами, на місці зішестя на чорноморський берег і початку проповіді св. апостола Андрія Первозванного, повідомляє Седмиця.Ru.

В останні століття про існування храму, що згодом став монастирем, але відомості про його точне місце розташування були втрачені. Після ретельного аналізу джерел археологи прийшли до висновку, що він знаходився на мисы Скамні біля стін стародавньої фортеці в Созополі.

У січні були проведені попередні розкопки, а днями - виявлені перші знахідки. Поки археологи повідомляють, що церква близька за планом до відомого храму Христа Пантократора в Несебрі.

Відео дня

Археологи сповнені надій, вони не виключають, що надалі в ході розкопок буде знайдені важливі святині. У минулому році археологи розкопали на острові Светі-Іван, розташованому поблизу Созополя, залишки стародавнього великого монастирського комплексу, у вівтарній частині храму якого вони виявили мощі імовірно св. Іоанна Хрестителя.

Місцева влада планує повністю розчистити і по можливості відновити церкву Святих апостолів.