Сьогодні у Дніпропетровську перед Будинком органної та камерної музики відбулася акція протесту музикантів та громадськості міста проти незаконної передачі приміщення Будинку єпархії Української православної церкви Московського патріархату.

Як передає кореспондент УНІАН, в акції взяли участь близько 100 осіб.

Директор Будинку органної та камерної музики Ніна ГОЛІКОВА, виступаючи на мітингу, заявила, що Дніпропетровська облрада не приймала рішення про передачу Будинку з обласної комунальної власності у власність церкви.

Відео дня

За її словами, колектив Будинку також не ознайомлений з мировою угодою, затвердженою господарським судом Дніпропетровської області в 2010 році, між церковною громадою та облрадою про передачу Будинку у власність церкви.

Н.ГОЛІКОВА зазначила, що трудовий колектив Будинку органної та камерної музики звернувся до Генеральної прокуратури України, прокуратури Дніпропетровської області, а також Апеляційного господарського суду області про скасування мирової угоди як незаконної.

Під час акції протесту народний депутат України Святослав ОЛІЙНИК також заявив, що він звернувся до ЮНЕСКО з приводу незаконної передачі церкві Будинку органної та камерної музики, в якому встановлено унікальний для України орган фірми „Зауер”.

„ЮНЕСКО має роз’яснити керівництву України, зокрема Президенту ЯНУКОВИЧУ, що не можна за рейдерськими схемами захоплювати установи культури в інтересах однієї церковної конфесії. Я вважаю, що передача у власність церкви Будинку органної музики із судовим рішенням в кишені – це фактично схема рейдерського захоплення”, - наголосив С.ОЛІЙНИК.

Як повідомлялося, 4 березня керуючий Дніпропетровською єпархією УПЦ МП митрополит ІРИНЕЙ заявив про те, що приміщення дніпропетровського Будинку органної та камерної музики перейшло в управління УПЦ МП.

Зокрема, 26 серпня 2010 року суд затвердив текст мирової угоди між громадою і представником Дніпропетровської облради, згідно з якою облрада передає церкві право власності на будівлю Будинку органної музики.

У свою чергу працівники органної зали вважають, що рішення суду, за яким дніпропетровський Будинок органної музики (колишній Брянський собор) передали церкві, є незаконним, адже на суді не були присутні представники закладу. До того ж, як зазначають музиканти, з боку обласної ради «все вирішувалося в одноосібному порядку, що є порушенням закону».

Довідка УНІАН. Дніпропетровський Будинок органної та камерної музики розташований у приміщенні колишньої Брянської церкви, збудованої коштом одного з металургійних заводів на початку 20-го століття.

У 1929 р. собор було закрито, тут розташувався склад. Після Другої світової війни будівля прийшла в занепад. У 1988 році після капітального ремонту будівлі за кошти Міністерства металургійної промисловості України тут відкрився Будинок органної і камерної музики. В органному залі встановлено двохмануальний механічний орган німецької фірми «Зауер», що має 30 регістрів і 2074 труби. Орган перебуває під охороною Всесвітнього комітету з охорони культурних цінностей.