Кримінальну справу відносно 42-річного пастора церкви, який виманив у прихожанки 139 тис. доларів США, порушила прокуратура Черкаської області за ч.4 ст.190 КК України (шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах).
Як повідомили кореспонденту УНІАН у відділі зв’язків з громадськістю УМВС в Черкаській області, працівників СДСБЕЗ Канівського міськрайвідділу міліції зацікавила інформація, яка надійшла від місцевої мешканки. Вона повідомляла, що її ошукав пастор церкви, яку вона відвідувала, на досить велику суму. Ретельно вивчивши покази потерпілої, правоохоронці розпочали перевірку, в результаті якої, оперативникам відкрилась наступна картина.
Маючи психологічний вплив на прихожан, 42-річний пастор церкви залучав до своєї церкви в Каневі, далеко не бідних людей, які могли постійно вносити пожертви. Люди навіть не цікавились куди настоятель витрачає їхні гроші, адже довіряли йому, а він їх витрачав на власні потреби. В 2008 році під його впливом опинилась 37-річна канівчанка. Вона працювала приватним підприємцем, мала кілька торгівельних точок на базарі. Побачивши платоспроможність своєї прихожанки, пастор попросив на нужди церкви виділити 2,5 тисячі доларів США. Жінка погодилась, взявши в банку кредит на цю суму, і віддала гроші пастору.
Після того, як вона самостійно сплатила увесь кредит, до неї знову звернувся пастор, розповівши про свої далекоглядні плани щодо будівництва молитовного будинку церкви. Увійшовши в довіру до жінки, зловмисник запропонував їй взяти кредит, пообіцявши переоформити на неї свій будинок із земельною ділянкою, щоб було заставне майно для банку та запевнив що буде справно сплачувати гроші за користування кредитом. Вона знову погодилась, взяла в банку грошові кошти і незабаром пастор отримав 139 тис. доларів США.
Щоб не викликати підозри, чоловік сплатив в банк перший внесок у визначений строк. В цей же час, у пастиря з’явилось кілька дорогих іномарок. Потім він розпочав психологічний тиск на жертву, запевнюючи, що вона повинна сама сплачувати заборгованість, а інакше буде покарана.
Жінка постійно жила з острахом. З одного боку жінка, боялась кари Всевишнього, про яку навіював їй "святий отець!", а з іншого постійні виклики, повідомлення та погрози з банку подати на неї в суд, в зв’язку з великою заборгованістю. Не витримуючи такого тиску, у неї з’явилася думка покінчити життя самогубством. Добре, що цей час, поряд з нею опинився її чоловік – він підтримав свою дружину. Чоловік не лишив кохану в біді, а, зібравши всі документи, привів її до правоохоронців, які відразу ж відреагували на заяву. Наразі матеріали по цій справі міліціонерами зібрані.
За порушеною кримінальною справою пастора загрожує позбавлення волі на строк від п`яти до дванадцяти років з конфіскацією майна.