21 грудня 2010 року на ім’я Блаженнішого Митрополита Володимира надійшла резолюція Міністерства освіти і науки України щодо науково-методичної експертизи рукопису програми духовно-морального курсу для учнів 1-11 класів «Біблійна історія та християнська етика» (авторський колектив: керівник архієпископ Полтавський і Миргородський Филип). Вперше від редакції Української Православної Церкви навчальна програма отримала гриф «рекомендовано» Міністерством освіти і науки України.

Це означає, що вона може офіційно використовуватися будь-яким навчальним закладом для викладання Біблійної історії та християнської етики, ― зазначила секретар Місіонерського відділу при Священному Синоді УПЦ Ірина Петрівна Ковальчук. ― Авторський колектив ― представники Білоцерківського інституту підвищення кваліфікації.

Навчальна програма «Біблійна історія та християнська етика» стане надбанням кожного вчителя. Найближчим часом вона буде оприлюднена на офіційному сайті Міністерства освіти і науки України.

Відео дня

7 лютого 2011 року у Полтаві проходитиме Міжнародна науково-практична конференція, на якій ми розповсюджуватимемо інформацію про цю програму. Вже відбулася координаційна рада щодо методичного забезпечення ― ми обговорювали шляхи наповнення уроків додатковими матеріалами: посібниками, підручниками, фільмами телекомпанії «Глас».

Слід зазначити, що «Біблійна історія та християнська етика» має ряд переваг порівняно з попередніми програмами загального курсу християнської етики, розробленого Острозькою академією, де Біблійна історія подається з позиції католицької, греко-католицької, протестантської церков ― без прив’язки до певного методичного висвітлення.

Цей курс ортодоксальний і в ньому подається превентивне виховання дитини. А епізоди біблійної історії ми прив’язуємо до нашого часу. Тобто, ми робимо все для того, щоб програма відповідала вченню Православної Церкви, і була профілактична, як ми кажемо життєстверджуюча. Щоб молода людина, в тих умовах, у яких опинилася українська держава зараз, відчувала, що Господь поруч із нею, і якщо вона живе по Божих заповідях, то здолає всі негаразди.

Православіє в Україні