Наукова збірка під назвою «Чернігівські старожитності», яку щороку видає Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній», цього разу присвячена 950-річчю Свято-Успенського Єлецького монастиря.

Як повідомляє газета "Високий Вал", резентація видання відбулася минулого тижня в приміщенні Колегіуму на Валу під час відкриття археологічної виставки, що розкриває та доповнює зазначену тематику.

За словами пані Алли Доценко – заступника директора заповідника «Чернігів стародавній» – збірка вміщує як відомі матеріали про історію монастиря, так і нові, які вперше вводяться у науковий обіг. У цих статтях науковці з України та Росії розповідають про маловідомі сторінки історії та діяльності унікальної пам’ятки.

Відео дня

Зокрема, «Чернігівські старожитності» містять матеріали про історико-архітектурний аналіз споруд монастиря, про відкриття та стан фресок Успенського собору, про надзвичайно цікавий некрополь монастиря, де були поховані і чернігівські полковники (приміром, відомий меценат Василь Дунін-Борковський, котрий здобув недобру славу «чернігівського дракули»), і представники духовенства, і дворянська еліта.

Збірка презентує увазі дослідників та шанувальників історії старовинного Чернігова матеріал про знайдення та реставрацію славнозвісної чудотворної Троїцько-Іллінської ікони Божої Матері. Нещодавно ця святиня повернулася до Чернігова, її можна побачити на новій виставці, що присвячена археологічним дослідженням Єлецького та Іллінського комплексів.

Придбати збірку «Чернігівські старожитності» можна в Національному архітектурно-історичний заповіднику «Чернігів стародавній»