Група американських вчених з Національного центру атмосферних досліджень і Колорадського університету в Боулдері знайшли пояснення описаного в Священному Писанні і Корані феномену, коли перед Мойсеєм, що очолював євреїв, розступилося море.

Згідно з текстом Святого Письма (цитати наводяться за Синодальним перекладом Біблії), гнав Господь море сильним східнім вітром цілу ніч, і зробив море суходолом, і розступилася вода, після чого пішли сини в середину моря, на суходіл, а море було для них муром з правого та з лівого боку. Згодом вода обрушилися на єгиптян, що переслідували євреїв.

За словами керівника дослідження, співробітника Національного центру атмосферних досліджень Карла Дрюса, вченим вдалося встановити навіть точне місце, де таке фізичне явище могло статися.

Відео дня

"Описана подія могла статися в районі дельти Нілу. При сильному вітрі, близько 100 кілометрів на годину, який дме в певному напрямку протягом 12 годин, у воді міг сформуватися прохід зі стінами води по боках. Згідно комп`ютерної моделі, складеної вченими, такий прохід міг зберігатися до чотирьох годин.

Раніше вчені з петербурзької філії Інституту океанології РАН Наум Вольцінгер та Олексій Андросов вже намагалися пояснити перехід Мойсея через море. Вчені припускали, що сильний ураганний вітер міг оголити риф у Червоному морі в районі нинішнього Суецького каналу.

Однак сумніви американських дослідників викликала необхідна швидкість вітру: Дрюс і його колеги припустили, що при ураганному вітрі люди не змогли б пройти рифом. У зв`язку з цим вчені перенесли місце передбачуваного проходу через море приблизно на 120 кілометрів.

Нагадаємо, раніше американський математик і історик науки Джей Кеннеді, який працює в Манчестерському університеті у Великобританії, оголосив, що зламав таємний код, схований у творах давньогрецького філософа Платона.

Lenta.ru