Унікальною іконою з подвійним зображенням, що зберігається у Чернігові, зацікавилися російські науковці. Про це УНІАН повідомив вчений секретар Національного архітектурно-історичного заповідника "Чернігів стародавній" Сергій ЧЕРНЯКОВ.

За його інформацією, в експозиції народної ікони заповідника представлена рідкісна за технікою виготовлення ікона. Вона з лицьового боку має ребристу поверхню. Завдяки такій обробці дошки ікони, на ній можна побачити, під кутом 90 градусів, два різних зображення – Ісуса Христа та Богоматері.

Рідкісною іконою зацікавилися працівники московського науково-популярного журналу "Наука и жизнь". Позаштатний кореспондент видання Анатолій КАЛІНІН відвідав заповідник, щоб оглянути ікону та підготувати публікацію про неї.

Відео дня

А.КАЛІНІН – автор численних наукових розвідок про загадкові картини, ікони, предмети. Про незвичайні ікони дослідник написав статтю у журналі "Наука и жизнь" в 2004 році. У ній А.КАЛІНІН розповідає, що існують ікони, поверхня яких не плоска, а профільна, з вертикальними трикутними канавками. На одній стороні кожної канавки написаний образ, видний зліва, а на іншій – видний справа. Коли дивишся спереду на ікону, то бачиш "суміш" двох зображень. Тому в церкві перед такою іконою ставили великий свічник, щоб зображення на ній було видно лише з двох бічних сторін.

А.КАЛІНІН стверджує, що подібна чернігівській іконі є в Німеччині, вона датована першою половиною ХVІІ століття. На дивовижній іконі з різних сторін можна побачити Ісуса та Марію Магдалину.

Чернігівська рідкість вже давно привертає увагу відвідувачів виставок заповідника. Виготовлена ікона, вірогідно, в XIX ст. Походить вона з Новгород-Сіверського району Чернігівської області. Створив її народний майстер, але захоплюються його витвором не лише шанувальники мистецтва з різних куточків України, а й з-за кордону.