На Прикарпатті з нагоди річниці Хрещення Руси-України греко-католики і православні спільно збудують храм.

Про це повідомили УНІАН у прес-службі Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ. За наданою інформацією, будівництво нового храму Святого Пантелеймона розпочато 29 липня у м.Коломиї на території онкодиспансеру. Благословення на спільне спорудження нової церкви надали: єпископ Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ Миколай (СІМКАЙЛО) та єпископ Коломийсько-Косівської єпархії УПЦ (КП) Іван (БОЙЧУК). Зведення святині приурочене 1022-річниці Хрещення Руси-України.

«З часу утворення нашої єпархії відносини з владиками УГКЦ у Коломиї складаються справді по-дружньому, – наголосив єпископ Коломийсько-Косівської єпархії УПЦ (КП) Іван (БОЙЧУК). - У нас є спільна мета – побудова єдиної Церкви в Україні. Через проведення спільних заходів ми єднаємо наших вірних в одну християнську родину. Ми з владикою МИКОЛАЄМ закликаємо наших священиків до спільних богослужінь, заходів, які можемо разом відправляти і проводити для утвердження єдності між людьми».

Відео дня

«Ідучи дорогою Христового вчення та спільного обряду, ми бачимо фундаментальні основи єдності між Церквами Володимирового Хрещення, - сказав у своїй проповіді єпископ Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ Миколай (СІМКАЙЛО). - Для свідчення цієї єдності та християнської любові необхідні дії, що засвідчують наші наміри виконати Божий заклик до згоди. Благотворним прикладом має стати новий храм, де почергово будуть відправляти службу священики двох єпархій. Спільною молитвою за хворих, адже церква буде поруч з онкодиспансером, та іншими відправами будемо просити благословення для нашого народу, діяльної єдності Церкви в Україні».