У Римі під час археологічних робіт у катакомбах Санта Текла знайдені найстаріші з відомих зображень святих апостолів. Пошуки у цій зоні тривали два роки, повідомляє Укрінформ.

„Йдеться про зображення, які відносяться до кінця IV століття”, - сказав Фабріціо Вісконті, інтендант з археологічних робіт в катакомбах Санта Текла.

Ікони зображають обличчя чотирьох апостолів - Павла, Петра, Іоанна та Андрія. Намальовані вони на усипальниці давньоримської аристократки, яка бажала, щоб стіни її останнього прихистку були розписані виключно біблійними мотивами, зазначають археологи.

Відео дня

„Ця знахідка свідчить про появу та поширення культу апостолів у витоках християнства. Причому у випадку Андрія та Іоанна це найперші в історії відомі нам зображення”, - зазначила Барбара Мадзей, керівниця реставраційних робіт в усипальниці. До речі, додала вона, тут використовується новітня технологія - очищення давніх фресок від кальцієвих нашарувань за допомогою лазера.

Цікаво, що усипальниця та загалом катакомби знаходяться під будинком, зведеним у 50-х роках ХХ століття. На щастя, тодішні будівельні роботи не пошкодили археологічних цінностей.