У Луцьку встановлено пам’ятник Миколі Теодоровичу

17:05, 16 травня 2010
Суспільство
18 0

Краєзнавцю і церковному діячу

У Луцьку встановлено пам’ятник видатному краєзнавцю, педагогу та церковному діячу, автору п`ятитомного видання з історії краю та Православної Церкви на Волині Миколі Теодоровичу. Пам’ятник установлено біля Свято-Покровського храму, що на вул. Караїмській.

Пам’ятник споруджено з благословення Митрополита Луцького і Волинського НІФОНТА. Автором монумента Миколі Теодоровичу є волинський скульптор Ірина ДАЦЮК.

Як передає кореспондент УНІАН, у церемонії відкриття монумента взяли участь голова облдержадміністрації Борис КЛІМЧУК, народний депутат України Анатолій ГОРБАТЮК, церковні та громадські діячі Волині, історики, краєзнавці та представники ЗМІ.

„Вшановуючи пам’ять земляка Миколи Теодоровича, праці якого є основою для наших краєзнавців та істориків, ми робимо спільну Божу справу. Ми бачимо, що наше коріння є міцне та глибоке - такою має бути й наша держава”, - зазначив Б.КЛІМЧУК. Він також подякував усім причетним до встановлення пам’ятника, при цьому зазначивши, що "спорудження монументна - це гарний приклад роботи влади духовної і світської".

Довідка УНІАН. М.Теодорович (1856 - 1917) - дослідник історії (зокрема церковної) Волині; з роду священиків, вчився у Петербурзькій духовній академії, був інспектором шкіл у м. Седльцях (Підляшшя), викладачем Волинської духовної семінарії (м. Кременець).

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter