У Луцьку покажуть готського божка Сарапіса

16:08, 15 квітня 2010
Суспільство
9 0

Також стародавні знаряддя праці, посуд

У Луцьку покажуть готського божка Сарапіса. Скульптурка належить до 4 століття нашої ери і вважався покровителем жіноцтва, війни, плавання. Його знайшли під час розкопок на березі Стиру, де виявили культову споруду готського племені.

Про це УНІАН повідомили у прес-службі ДП „Волинські старожитності”.

 

Цей та інші археологічні експонати можна буде побачити на виставці „Врятовані пам’ятки (матеріали рятівних археологічних експедицій 2005-2009 рр. з музейних збірок)”. Виставка присвячена відзначенню Всеукраїнського дня пам’яток історії і культури та Міжнародного дня пам’яток і визначних місць. Вона відкриється завтра, 16 квітня і діятиме стаціонарно у Волинському краєзнавчому музеї.

 

Організатори – Волинський краєзнавчий музей та Державне підприємство «Волинські старожитності – Охоронна археологічна служба України» Інституту Археології НАН України. Співучасниками виставки виступили Рівненський обласний краєзнавчий та Любомльський краєзнавчий музеї, які передали археологічні експонати зі своїх збірок.

 

На виставці представлені також стародавні знаряддя праці, посуд (оригінальний та реконструйований), прикраси, зброя, культові предмети. Окрім археологічних артефактів представлено також чимало фотокарток, що стосуються процесу археологічних досліджень.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter