У Чернігові відзначать православний жіночий день. Про це повідомив прес-секретар Чернігівської єпархії проієрей ЗАХАРІЯ.
За його словами, православним жіночим святом можна назвати день жінок-мироносиць, який цього року відзначається 18 квітня (у другу неділю після Великодня).
"Мироносиці – це жінки, які приймали Спасителя у своїх будинках, а пізніше пішли вслід за ним до місця розп’яття на Голгофу", - пояснив о. ЗАХАРІЯ. Він додав, що ці жінки були свідками хресних страждань Ісуса Христа і саме вони затемна поспішили до Гробу Господнього, аби помазати тіло Христа миром, як заведено було у іудеїв. Жінки-мироносиці першими дізналися, що Христос воскрес. Вперше після хресної смерті Спаситель явився жінці – Марії Магдалині.
"Кожна жінка є мироносицею по життю, вона несе мир світу, своїй родині, вона народжує дітей, є опорою чоловікові та зберігає домашній затишок. Тому свято жінок-мироносиць – це свято кожної православної християнки, православний жіночий день", - сказав о. ЗАХАРІЯ.
Він також повідомив, що до цього свята Чернігівська єпархія УПЦ планує проведення низки інформаційно-просвітницьких заходів, прес-конференцій, засідань "круглих столів", лекцій у загальноосвітніх навчальних закладах та Вищих навчальних закладах на тему: "Краса та велич жінки. Погляд Церкви на покликання жінки". Головна мета цієї акції – донести до громадськості думку про істинні цінності, сформувати ідеал та покликання кожної жінки. А до православного жіночого дня планується концерт у Чернігівському обласному академічному музично-драматичному театрі імені Т.Г.Шевченка, в якому візьмуть участь танцювальні, вокальні та творчі колективи міста. Запрошені і відомі артисти