У минулі вихідні, 3 і 4 квітня, в усіх регіонах України в понад 16,3 тис. церковних спорудах відбулися святкові богослужіння з нагоди християнського свята Пасхи, в яких, за даними МВС України, взяли участь понад 10,9 млн. осіб, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Особливістю цього року стало те, що християни різних конфесій - православні, католики і протестанти по всьому світі в один день відзначали загальне для усіх християн свято Воскресіння Ісуса Христа - Пасху.

Найбільш численні богослужіння відбулися у Львівській (понад 1,6 млн. осіб), Дніпропетровській (понад 987 тис. осіб), Закарпатській (понад 790 тис. осіб), Тернопільській (700 тис.) областях, інформує МВС України.

Відео дня

При цьому в 183 культових спорудах, що перебувають в почерговому користуванні різних Церков, богослужіння були проведені згідно із складеними графіками.

Охорону громадського порядку і безпеки громадян під час проведення вказаних святкових заходів на території Української держави в цілому забезпечували понад 31,8 тис. співробітників міліції і понад 1,4 тис. військовослужбовців внутрішніх військ МВС України. Порушення громадського порядку і інші протиправні дії в місцях проведення заходів зафіксовані не були.

Для порівняння, за даними прес-служби МВС РФ в ці ж дні в Російській Федерації у святкових Пасхальних заходах взяли участь близько 8 млн. осіб. У більш як 20,7 тис. храмах, церквах і монастирях пройшли урочисті літургії і хресні ходи.