Сьогодні Служба безпеки України передала українським музеям та релігійним громадам культурно-історичні цінності, вилучені у контрабандистів у попередні роки.

Як повідомили УНІАН у прес-центрі СБУ, за рішенням Міжвідомчої ради з питань вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей Службою безпеки передано 6 ікон та 49 предметів релігійного культу, 34 предмети старовинної холодної зброї та військової амуніції, старовинні книги, монети та печатки, ювелірні прикраси – всього 159 предметів, вилучених у 10 кримінальних справах, що розслідувались СБУ.

Після набрання вироками судів законної сили ці культурно-історичні цінності передаються для постійного зберігання до Національного музею історії України, Музею книги та друкарства України, Національного історико-культурного заповідника «Чигирин», Меморіального комплексу «Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років».

Керівник Головного слідчого управління СБУ Василь ВОВК повідомив, що протягом останніх двох років СБУ розслідувала близько 100 кримінальних справ про контрабанду історичних цінностей.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram