Головуючий у Всеукраїнській Раді Церков і релігійних організацій, Відповідальний за зовнішні зв’язки Римсько-Католицької Церкви в Україні єпископ Маркіян Трофим’як направив до представників української влади звернення з проханням врахувати позицію української громадськості, в тому числі Церков і релігійних організацій, яка категорично заперечує підтримку Україною на міжнародному рівні та впровадження в нашій державі будь-яких ініціатив, спрямованих на пропаганду гомосексуалізму та спроб легалізації одностатевих відносин.

Як повідомляє Інститут релігійної свободи, за дорученням Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО) відповідні звернення були спрямовані до Президента України Віктора Ющенка, Прем`єр-міністра України Юлії Тимошенко, Міністра закордонних справ України Петра Порошенка, голови Верховної Ради України Володимира Литвина, голови парламентської фракції Партії регіонів Віктора Януковича, голови Постійної делегації в ПАРЄ від України Івана Попеску та решти народних депутатів України, які є членами української делегації в Парламентській Асамблеї Ради Європи.

У документах наголошується на тому, що згідно опублікованих на веб-сайті ПАРЄ матеріалів в ході розгляду даного питання на голосування буде поставлена пропозиція про легалізацію одностатевих партнерств, включаючи визнання за ними статусу "родини" та надання права особам однієї статі бути спільними батьками для дітей та всиновлювати дітей один одного.

Відео дня

За словами єпископа Маркіяна Трофим’яка, у разі ухвалення проектів резолюції та рекомендації, які зараз представленні для розгляду на січневій сесії ПАРЄ, в подальшому від України вимагатимуть внесення змін до національного законодавства задля запровадження в нашій державі даних аморальних ініціатив.

"Переконливо наголошуємо на тому, що українська громадськість та віруючі громадяни, які згідно соціологічних даних складають 90% населення України, виступають категорично проти такої пропозиції", – підкреслюється у зверненнях Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій.

У зверненнях нагадується, що "усі 19 релігійних об’єднань, які входять до складу Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, репрезентуючи переконання та світогляд абсолютної більшості українського суспільства, у травні 2007 року одноголосно ухвалили Декларацію "Про негативне ставлення до явища гомосексуалізму та спроб легалізації так званих одностатевих шлюбів (реєстрації одностатевих партнерств)"".

"Віруючі не мають ненависті або упередженого ставлення до осіб, які мають гомосексуальні схильності, але релігійні люди не можуть миритися з гомосексуалізмом, іншими аморальними діями та їхньою пропагандою, як явищами духовного й суспільного життя", – наголошується у Декларації ВРЦіРО.

У зв`язку з цим, Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій закликає керівництво Української держави, МЗС України та безпосередньо членів Постійної делегації в ПАРЄ від України під час дискусії з приводу легалізації одностатевих партнерств у Європі виступити проти цієї пропозиції не тільки у ході поточної сесії ПАРЄ, але й у майбутньому, а безпосередньо під час голосування по відповідних проектах резолюції та рекомендації ПАРЄ висловитись "проти" цієї ініціативи.

Підсумовуючи, єпископ Маркіян Трофим’як висловив переконання, що "така позиція Постійної делегації від України в ПАРЄ, МЗС України та Посла України в Раді Європи засвідчить про високі моральні стандарти в нашій державі та убереже майбутнє України від свавілля розпусти, аморальності та від руйнування інституту сім`ї".

Згідно інформації ІРС, окремо з аналогічними зверненнями до представників української влади особисто звернулись ієрархи низки українських Церков, зокрема предстоятель Української Православної Церкви, Митрополит Київський і всієї України Володимир, президент Всеукраїнського Союзу Церков християн віри євангельської – п’ятидесятників єпископ Михайло Паночко та голова Всеукраїнського Союзу Об`єднань євангельських християн – баптистів єпископ В`ячеслав Нестерук.

Як повідомлялось, до проекту порядку денного січневої сесії Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) внесено питання щодо дискримінації за ознакою сексуальної орієнтації та гендерної самоідетифікації, яке планується до розгляду 27 січня 2010 року. У цьому засіданні також візьме участь і делегація українських парламентарів, оскільки з жовтня 1995 року Україна є повноправним членом Ради Європи.