Українська Православна Церква Московського патріархату та Українська Православна Церква Київського патріархату не можуть поділити Свято-Димитріївський храм, що у с. Велика Стадниця Вінницького району.

Як передає кореспондент УНІАН, конфлікт навколо храму стався 3 січня.

Для забезпечення порядку й недопущення сутичок на міжконфесійній основі 3 січня до храму прибули співробітники правоохоронних органів. У це день у храмі з благословення єпископа ОНУФРІЯ був зрізаний замок та проведено богослужіння представниками Київського патріархату на чолі із єпископом ОНУФРІЄМ.

«Взяли благословення у мене і я благословив, як керуючий єпархією, увійти в церкву місцевим прихожанам. Нас також підтримала Всеукраїнське об’єднання «Свобода», яке вболіває за помісну українську церкву. Я приїхав уже після 8 години і мене зустрічали прихожани у церкві», - розповів єпископ ОНУФРІЙ.

Він зазначив, що напередодні, 2 січня, разом із місцевими прихожанами вони приходили до розпорядника та просили ключі, показуючи документи, а також аргументуючи, що ключі утримуються неправомірно. «Було багато, безліч переконливих фактів і розпорядник ключів з ними погоджувався, просив прощення, але казав, що не може віддати ключі. А замок ми відремонтуємо, він уже куплений», - додав єпископ ОНУФРІЙ.

Він також розповів, що на Різдво служба у храмі відбуватиметься у звичайному режимі та не виключає, зо у разі потреби, для захисту храму буде залучено правоохоронні органи.

«Ми увійшли у свій храм, в храм, у якому молилася 16 років громада Київського патріархату, а Московський патріархат тут не молиться вже з 1992 року. Якщо хтось посміє, то ми будемо звертатися до правоохоронних органів», - сказав єпископ ОНУФРІЙ.

У свою чергу вінницька єпархія УПЦ МП події 3 січня назвали «спробою церковного рейдерства, яке намагалися вчинити представники Київського патріархату на чолі зі своїм вінницьким керманичем єпископом ОНУФРІЄМ».

У Вінницькій єпархії УПЦ МП розповіли, що ще 17 грудня 2009 року громада храму Святого Димитрія Солунського с. Велика Стадниця Вінницького району разом зі своїм священиком Миколаєм СТРОКОМ вирішила повернутися в лоно Української Православної Церкви з розколу, в якому перебувала з 1993 року. Було проведено зібрання активу громади та зібрано понад 600 підписів селян про перехід до УПЦ МП.

Після звернення до Вінницької єпархії, а згодом і до Предстоятеля УПЦ МП Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України ВОЛОДИМИРА, о.Миколай СТРОК 24 грудня повернувся з Києва до своєї пастви священиком УПЦ МП. Він покаявся перед парафіянами за те, що разом з ними довгий час йшов хибним шляхом, перебуваючи в розколі і духовній ізоляції.

27 грудня до Стадниці прибули офіційні представники Вінницької єпархії УПЦ та призначили о. Миколая СТРОКА настоятелем храму Святого Димитрія Солунського. Потім був відправлений подячний молебень.

 

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram