Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій оприлюднила своє Звернення щодо убезпечення дорожнього руху. Як повідомляє Інститут релігійної свободи, документ адресовано не тільки водіям та пішоходам як безпосереднім учасникам дорожнього руху, але й представникам державної влади, місцевого самоврядування та ДАІ, на яких покладений обов’язок створення безпечних умов на автошляхах України. Звернення ухвалено 19 жовтня цього року на виїзному засіданні в Єрусалиміусіма присутніми членами Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій.

Причину появи Звернення члени Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій пояснюють своїм обов’язком привернути увагу держави і суспільства до проблеми смертності й травматизму внаслідок дорожньо-транспортних пригод, яка сьогодні в Україні є особливо гострою. Як зазначено у самому документі: “Ця проблема вже тим чи іншим чином торкнулася кожного з нас. Адже всі ми, наші рідні чи близькі хоч раз в житті були свідками тих жахіть, що спричинені порушенням правил дорожнього руху”.

В першу чергу духовні лідери країни звертаються до водіїв та пішоходів, оскільки на їх переконання “в більшості випадків основною причиною дорожньо-транспортних пригод є елементарна зневага Правил дорожнього руху”.

Відео дня

Будучи вкрай занепокоєними проблемою порушення Правил дорожнього руху, глави Церков і релігійних організацій запропонували «Вісім правил водія»:

1. Плекай культуру дорожнього руху, пам’ятаючи про цінність життя та заповідь «Не вбий!».

2. Дорога має бути безпечною та об’єднувати людей, а не завдавати їм невиправної шкоди.

3. Ввічливість, повага, доброзичливість та розсудливість повинні керувати водієм у дорозі та при подоланні складних ситуацій.

4. Треба бути милосердним та допомагати ближньому в біді, особливо якщо він став жертвою аварії.

5. Автомобіль не має бути засобом для демонстрації сили, влади чи приводом для гріха.

6. Допомагай сім’ям, що понесли втрати внаслідок дорожньо-транспортних пригод.

7. На дорозі захищай більш слабких та допомагай менш кваліфікованим водіям.

8. Відчувай свою відповідальність по відношенню до інших.

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій також звертається до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства внутрішніх справ України, зокрема до Державної автомобільної інспекції України, з проханням звернути увагу громадськості на проблему смертності й інвалідності на дорогах. Також розробити і впровадити законодавчі механізми, які б більш дієво, ніж тепер, вирішували поточні та перспективні проблеми дорожнього руху. Серед таких заходів названа необхідність покращення інфраструктури та поточного стану доріг, в тому числі дорожньої розмітки та інформативних дорожніх знаків, підвищення рівня навчання водінню, культури поведінки на дорогах.

Предстоятелі Церков і релігійних організацій закликають всіх до молитви про Україну, за її народ, мир, злагоду, високий рівень взаємної культури та порозуміння в суспільстві.

Довідка УНІАН. Всесвітній день пам`яті жертв дорожньо-транспортних пригод відзначається у рамках Всеукраїнського тижня безпеки дорожнього руху, проводиться Всеукраїнською громадською організацією «Асоціація безпеки дорожнього руху» на підтримку ініціативи Організації Об`єднаних Націй.

Згідно статті 10 Резолюції Генеральної Асамблеї ООН №60/5 від 26.10.05 державам-членам ООН рекомендується відзначати кожну третю неділю листопада Всесвітній день пам`яті жертв дорожньо-транспортних пригод.