Священнослужителі Прикарпаття найбільшою силою в боротьбі з хворобами вважають молитву та таїнства. Про це йдеться у Зверненні до парафіян представників церков Івано-Франківських єпархій.
«Дорогі і возлюблені в Христі брати і сестри. Багато наших близьких, рідних, колег по роботі і жителів нашого краю стурбовані тим лихом, яке прийшло до нас!, - наголошується у Зверненні. - Закликаємо всіх вірних та духовенство до молитви і збереження спокою внаслідок поширення інфекції грипу та виникнення складної епідеміологічної ситуації на теренах нашої Батьківщини».. Автори документа нагадують, що «впродовж багатьох століть поширювалися різні хвороби, однак Церква завжди перебувала в спільному молитовному протистоянні разом зі своїми вірними». «Завдяки Божій милості з плином часу було подолано масу хвороб, тому надіємось і уповаємо на Боже милосердя, щоб Господь Бог відвернув і це лихо від нашого народу, якщо Його така воля. – йдеться у зверненні. - Найбільшою силою в боротьбі з хворобами є молитва та таїнства, тому що в таїнствах є присутній сам Спаситель. Пригадаймо, що завдяки щирій молитві люди зцілювалися від страшних недуг. Однак не забуваймо про застереження медиків щодо дотримання профілактики та гігієни, використання захисних засобів при спілкуванні у місцях великого скупчення людей».
Вони закликають пам’ятати, що «тверда віра в Господа нашого Ісуса Христа допоможе нам подолати всілякі епідемії, незгоди і захистить нас від усіляких напастей, тільки моліться, відвідуйте Храми Божі, приймайте Тіло і Кров Господню, моліться щиро, моліться всім серцем і душею. Впустімо в свої серця Христа який за кожного з нас віддав своє життя і воскрес, і Він прийде, і втішить кожного з нас».
Також у зверненні повідомляється, що кожного дня о 09.00 год. в храмах області проводитимуться Богослужіння, молебні до Матері Божої з передзвонами для подолання епідемії.
Звернення підписали Митрополит Галицький кир Андрій - керуючий Івано-Франківською єпархією УАПЦ, Єпископ-ординарій Івано-Франківської єпархіїУГКЦ кир Володимир Війтишин, Архиєпископ Івано-Франківський і Галицький кир Іоасаф - керуючий Івано-Франківською єпархією УПЦ КП, Єпископ-ординарій Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ кир Миколай Сім кайло, Єпископ Коломийський кир Іоан - керуючий Коломийською єпархією УПЦ КП.